Druga strona ekranu nie jest taka fajna

11
Share

Jeździmy nową Trasą Toruńską i jeździ się całkiem przyjemnie? Ale mało kto zagląda na drugą stronę tuby z ekranów akustycznych. Tam nie już tak miło.

 

O sprawie alarmuje Marcin, nasz czytelnik i mieszkaniec Bródna. Choć remont Trasy Toruńskiej skończył się już prawie dwa lata temu, to wciąż pozostał tu spory bałagan. Po prostu wszystko elegancko wygląda z Trasy, a tym co ukryte za ekranami, nikt się nie przejmuje.

List od Marcina: 

Jakiś czas temu pisałem do Państwa w sprawie niedokończonego remontu Trasy Toruńskiej. Dziękuję za zainteresowanie się sprawą. Dziś niestety chciałbym poruszyć temat… niedokończonego remontu Trasy Toruńskiej.

Krajobraz przy wjeździe na parking bloku Toruńska 82 i Toruńska 84, jaki po sobie pozostawiła firma remontująca trasę przypomina wiejską polną drogę, a nie cywilizowane miasto. W załączeniu przesyłam zdjęcia. Nie bez winy też są miejscowi kierowcy parkujący swoje pojazdy gdzie popadnie. Na chodniku, na trawniku – pogłębiając i tak już duży problem błota.

Dodatkowo, dopiero po interwencji w Straży Miejskiej zostały posprzątane od czasu remontu tereny zielone (ok. miesiąca temu) – remont zakończył się ok. dwóch lat temu? Straży Miejskiej nie interesuje, że pojazdy parkują na terenach zielonych, że notorycznie rozjeżdżają trawniki. Radiowozy Straż Miejskiej przejeżdżają w okolicy kilkanaście razy na dobę i nic. No cóż u nas pod blokami nie ma babci z pietruszką, która się będzie bała Panów strażników i której łatwo wlepić mandat.

Ostatnio też zaobserwowałem niepokojąco często przemieszczanie się po chodnikach radiowozów Policji. Bez włączonych świateł błyskowych – chyba w akcji nie byli. Czekam chwili gdy będę mógł nagrać filmik z ich jazd po osiedlowych chodnikach. Prześlę do redakcji.

Marcin

zdjęcia od czytelnika

Na wasze listy czekamy pod adresem redakcja@targowek.info

11
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx