Handlowa jak nowa, za tydzień druga część remontu!

20
Share

Od dziś można już jeździć odnowioną połówką „obwodnicy” Targówka. W następny weekend frezowana będzie druga połowa.

Remont nawierzchni ulicy Handlowej na Targówku „Mieszkaniowym” poszedł zgodnie z planem – a nawet zaryzykujemy stwierdzenie, że lepiej, niż plan przewidywał.

Dzięki ładnej pogodzie już w niedzielę po południu nowa gładka jezdnia była gotowa i mogli ją swobodnie testować spacerowicze oraz rowerzyści (samochody i miejskie autobusy wjechały oficjalnie dziś o świcie).

W sobotę na Handlowej pracowali robotnicy… /fot. targowek.info

…w niedzielę mieszkańcy już testowali ulicę / fot. czytelnik targowek.info

 

Remont jeszcze nie jest w 100 procentach skończony: na nowiutkiej Handlowej pojawiły się cienkie próbne pasy, które wkrótce będą oddzielały …miejsca parkingowe …lub pasy dla rowerów!

Jeszcze pod koniec zeszłego tygodnia wszystko wskazywało na to, że drogi dla rowerów – która jest pomysłem mieszkańców i zwyciężyła w zeszłorocznym głosowaniu nad budżetem partycypacyjnym – nie będzie. I tak jak zapowiedzieliśmy na targowek.info w ten weekend faktycznie nie powstała.

Wiele wskazuje na to (wątpliwości pozostają, gdyż w przypadku Targówka nigdy nie można być niczego pewnym), że zostanie jednak wytyczona w następny weekend, przy okazji frezowania drugiej połowy „obwodnicy” Targówka.

 

[AKTUALIZACJA]: W poniedziałek po południu Artur Tondera, kierownik sekcji rozwoju ruchu rowerowego w ZTM, potwierdził oficjalnie portalowi targowek.info: W ciągu tygodnia, przy okazji remontu ulic Handlowa-Ossowskiego powstaną pasy rowerowe!

 

Ale to jeszcze nie koniec zaskoczeń: już za kilka dni, od piątku wieczorem 17 kwietnia, do poniedziałku rano 20 kwietnia, będzie przeprowadzony remont dalszego ciągu Handlowej, a więc ulicy Ossowskiego.

ossowskiego_remont

Handlowa gotowa, remont Ossowskiego za tydzień /fot. targowek.info

 

Zdziwieni są tym wszyscy mieszkańcy Targówka, bo w styczniu w oficjalnych planach ZDM jedyną ulicą zapowiedzianą do odnowienia nawierzchni w całej naszej dzielnicy była tylko Handlowa. W lutym cichaczem i bez szczegółów w tych planach zjawiło się frezowanie nawierzchni ul. św. Wincentego (nie mylcie tego z generalnym remontem tej ulicy, który odsuwa się na Świętego Nigdy). Ale o Ossowskiego wciąż nie było ani słowa. Aż do teraz.

A propos św. Wincentego – wróbelki ćwierkają, że od lat wyczekiwane, wyglądane, wybłagane frezowanie tej straszliwie dziurawej ulicy zbliża się wielkimi krokami.

Zanim jednak zaczniemy chwalić włodarzy Warszawy i Targówka, jeszcze dla pewności parę razy się uszczypniemy. I sprawdzimy, czy za tydzień wzdłuż targówkowskiej „obwodnicy” będą pasy dla rowerów… czy jednak parkingi.

 

20
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx