Św. Wincentego jednak będzie równa? A remont Łodygowej się opóźni | | targowek.info

Św. Wincentego jednak będzie równa? A remont Łodygowej się opóźni

Po wczorajszej konferencji Ratusza o remontach w Warszawie mamy dwie wiadomości. Złą i… chyba dobrą.

 

Drogowcy zwołali konferencję, żeby uspokoić nastroje po pożarze mostu Łazienkowskiego. Wczoraj martwiliśmy się o los naszych dzielnicowych inwestycji – i dalej nie możemy spać spokojnie.

W oficjalnym komunikacie potwierdzono to, co już wiedzieliśmy. W tym roku na Targówku ma być budowana Trasa Świętokrzyska, rondo Strażacka/Chełmżyńska (to już Rembertów, ale bliski Targówkowi), światła przed Szpitalem Bródnowskim, wyrównana Handlowa i remontowana trasa tramwajowa przez Bródno na Annopol (uwaga: znamy nowy, dokładny termin).

Jest jednak coś jeszcze. Zaskoczyła nas mapa pokazana na konferencji i opublikowana na Facebooku na oficjalnym profilu ratusza o remontach ulic. Oto ona:

Mapa miejskiego Biura Koordynacji Inwestycji w Pasie Drogi
Mapa miejskiego Biura Koordynacji Inwestycji w Pasie Drogi

 

Tak, dobrze widzicie. Powiększyliśmy obszar Targówka, a tam zaznaczona jest ul. św. Wincentego jako przeznaczona do wyrównania nawierzchni! Jak to możliwe, skoro wcześniej ZDM podał już listę takich ulic i nie było tam Wincentego? Teraz też główna arteria dzielnicy nie pojawia się w oficjalnych komunikatach, a jedynym śladem jest ta mapa.

Bo remont to jeszcze nic pewnego, ale nadzieja jest. Ostateczne decyzje zapadną dopiero wiosną, po przeglądzie stanu ulic. Jeśli drogowcy faktycznie będą kierować się głębokością dziur, to możemy być spokojni. Nie ma drugiej ważnej ulicy w mieście z takimi kraterami w nawierzchni.

Skrzyżowanie ul. św. Wincentego i Matki Teresy /fot. targowek.info
Skrzyżowanie ul. św. Wincentego i Matki Teresy /fot. targowek.info

 

Jest też zła wiadomość.

Oddala się przebudowa ul. Łodygowej na Zaciszu. Przed wyborami samorządowymi grupka kandydatów na radnych PO chwaliła się, że „przyśpieszyła” opóźniony remont i odbędzie się on w latach 2014-2016. Ale wczoraj ratusz podał, że przetarg na wykonawcę zostanie ogłoszony dopiero pod koniec tego roku. Prace zaczną się więc najwcześniej wiosną 2016 i potrwają 24 miesiące. A więc nową, czteropasmową Łodygową pojedziemy najwcześniej w 2018 roku. O ile nie będzie odwołań w przetargu czy opóźnień podczas samej budowy.

PRZECZYTAJ TEŻ:

14 komentarzy na temat “Św. Wincentego jednak będzie równa? A remont Łodygowej się opóźni

 • 24 lutego 2015 o godz. 07:56

  Połatają i będzie dobrze…

 • 24 lutego 2015 o godz. 08:16

  to za mało kur..a je… m.. 1

 • 24 lutego 2015 o godz. 08:39

  To chyba dziś sprawdzają te dziury na wysokości Gościeradowskiej w kierunku „Żaby”, Wincentego sparaliżowana! Dramat

 • 24 lutego 2015 o godz. 08:56

  Tak przy okazji planowania poprawy Handlowej poproszę o dopisanie do tych planów i wykonanie wyrównania ul. Gorzykowskiej od Radzymińskiej do Handlowej (rondo). Myślę, że nie tylko kierowcy osobówek byliby z tej inwestycji zadowoleni a szczególnie kierowcy autobusów ZTM. Ten odcinek to tylko 260m.

 • 24 lutego 2015 o godz. 09:28

  I bardzo dobrze, poszerzanie ulicy Św.Wincentego nie jest nam potrzebne bo tylko wtłoczy dodatkowy ruch z Białołęki. Naprawdę wystarczy położenie nowej nawierzchni i będzie git.

 • 24 lutego 2015 o godz. 09:38

  DZIŚ JECHAŁEM SW WINCENTEGO AUTOBUSEM 35 MINUT ZAMIAST 5. PO 35 MINUTACH KOŁO GŁOWNEJ BRAMY CMENTARZA WYSZEDŁEM I POSZEDŁEM PIECHOTA 2 KM DO ZABY.

  MIASTEM RZĄDZĄ K R E T Y N I Z PEŁ0 NIEKOMPETENTNI I AROGANCCY.

 • 24 lutego 2015 o godz. 09:42

  Szybciej tą Łodygową by wyremontowali jakby włączyli Zacisze do Ząbek niż w tej zapomnianej dzielnicy wbije się pierwszy szpadel w ziemię. Z dnia na dzień coraz bardziej jestem przekonany, że i do 2020 ta ulica nie będzie naprawiona. Władze mają Zacisze w centralnie d*** i nawet się z tym nie kryją.

 • 24 lutego 2015 o godz. 13:13

  W temacie Łodygowej: a ha ha ha ha ha ha!
  Śmiech przez łzy…

 • 24 lutego 2015 o godz. 18:32

  A ja się pytam czy destruktor ruchu drogowego na ul Gilarskiej i Jórkowskiego już kombinuje jaki powód podać aby na Wincentego zainstalować garby kunowskiego ?!

 • 24 lutego 2015 o godz. 19:17

  Hahahaha. Napływowi z łodygowej rzucili się na głosowanie i wybrali obiecaczki cudów, niech teraz zapędzą je do łopaty, to im zbudują łodygową w 2016!

 • 24 lutego 2015 o godz. 21:39

  Ciesze sie ze nie poszerza Wincentego – korek zaczyna sie na moscie i rondzie żaba, wiec posszerzenie ulicy nie polepszy sprawy, kluczowy jest ring dookola wAwy – czyli wschodnia obwodnica warszawy.

 • 25 lutego 2015 o godz. 07:20

  Chyba nie doczekamy się nigdy tej Łodygowej..

 • 26 marca 2015 o godz. 02:53

  W planach naprawy dróg na Targówku winna pilnie znaleźć się ul. Lusińska, bo ona przejmie cały ruch od ulicy Borzymowskiej do Pratulińskiej.
  By wyjechać na ulicę Radzymińską- trasą Handlowa -Barkocińska(tą trasą jak była awaria wody przy skrzyżowaniu Trockiej-Pratulińskiej)niezbędna staje się ulica Lusińska (pełna „kocich łbów” z kamieni polnych, gdy na czas budowy metra będzie zamknięty odcinek drogi Trocka róg Pratulińskiej!!!

 • 27 marca 2015 o godz. 19:38

  Garby kunowskiego to jest kluczowa inwestycja radnego ktory pierdzi w stolek od 4 kadencji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.