Remont torów tramwajowych na Bródnie – wszystkie szczegóły | | targowek.info

Remont torów tramwajowych na Bródnie – wszystkie szczegóły

Znamy szczegóły tramwajowego paraliżu Bródna. Tramwaje pojadą jedną skróconą linią, będą trzy trasy autobusów zastępczych. Zostaną też zamknięte ulice dla samochodów!

 

Potwierdziły się nasze wcześniejsze informacje. Komunikacyjny armageddon na Bródnie zacznie się idealnie na koniec wakacji: w niedzielę 30 sierpnia.

Remont torów tramwajowych na Bródnie i Pradze Północ będzie podzielony na trzy etapy. Podczas pierwszego z nich (30.08–20.09.2015) zamknięty zostanie odcinek pomiędzy przystankiem Budowlana, a pętlą Żerań Wschodni. Zawieszone zostanie kursowanie linii 3, 4, 25. Nie wróci zawieszone na wakacje 41, zniknie też 23 z Pragi.  Ten etap zmian obowiązywać będzie do 20 września.

Jedyny tramwaj, jaki zostanie, to „jedynka”. Od 31 sierpnia linia 1 obsługiwana będzie tramwajami dwukierunkowymi i kursować będzie skróconej na trasie:

BUDOWLANA – Odrowąża – Starzyńskiego – most Gdański – Okopowa – Towarowa – Grójecka – BANACHA.

Tramwaje w godzinach szczytu podjeżdżać będą na przystanki co cztery minuty, pomiędzy godzinami szczytu co sześć minut, a w weekendy co około 7 – 8 minut.

(uwaga, nie dotyczy to 30 sierpnia: tego dnia, w związku z montażem rozjazdu nakładkowego, linia 1 kursować będzie na trasie skróconej tylko do pętli RATUSZOWA-ZOO).

Będą za to trzy autobusowe linie zastępcze: Z-3, Z-4 i Z-5. Autobusy pojadą trasami:

Z-3 ŻERAŃ WSCHODNI – Annopol – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – Odrowąża – Starzyńskiego – Jagiellońska – DW. WILEŃSKI

Z-4 SUWALSKA – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka – Kondratowicza  – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – Św. Wincentego – Trocka – Radzymińska – DW. WILEŃSKI.

Z-5 ŻERAŃ WSCHODNI – Annopol – Rembielińska – MATKI TERESY Z KALKUTY  (BUDOWLANA)

Autobusy podjeżdżać będą na przystanki co cztery minuty w godzinach szczytu oraz co pięć minut pomiędzy godzinami szczytu i w weekendy. Uwaga, linia Z-4 będzie kursowała tylko w godzinach szczytu, czyli od godziny 6:00 do 10:00 i od godziny 14:30 do 20:00!

Co ciekawe, ZTM z powodu remontu na Bródnie zaplanował jeszcze dwie tramwajowe linie uzupełniające, linie 73 i 74. Jednak… nawet nie zbliżą się one to naszej dzielnicy (nie pytajcie o logikę) i pojadą trasami:

73 BANACHA  – Grójecka – Al. Jerozolimskie – al. Zieleniecka – Targowa – al. Solidarności – Wolska – Młynarska – Obozowa – Powstańców Śląskich – NOWE BEMOWO,

74 GOCŁAWEK – Grochowska – Targowa – al. Solidarności – Marszałkowska – Puławska – WYŚCIGI

 

tramwaje_zamkniecie_brodna

 

Ale to nie koniec utrudnień!

Z powodu remontu zamknięte będą także wszystkie przejazdy samochodów przez tory tramwajowe.

Dodatkowo do 13 września zamknięta zostanie też ulica Rembielińska pomiędzy Bartniczą a Wyszogrodzką. Bartnicza z tego powodu stanie się ślepa (czy przy tej okazji zostanie przeprowadzony generalny remont dziurawych rur wodociągowych? Oj, żartujemy), ale Wyszogrodzką da się dojechać do Rembielińskiej. Objazd zostanie poprowadzony ul. Poborzańską lub Matki Teresy z Kalkuty.

Także do 13.09 zamknięta dla ruchu będzie południowa jezdnia ul. Bazyliańskiej na skrzyżowaniu z Rembielińską – ruch samochodów w obydwu kierunkach zostanie skierowany na północną jezdnię.

Zamknięty też będzie fragment ul. 11 Listopada – ale to już na Pradze, na wysokości Inżynierskiej.

 

O zmianach „zwykłych” linii autobusowych z powodu remontu torów czytaj tutaj

 

Ciężko? Potem będzie jeszcze ciężej. To, co napisaliśmy powyżej, będzie funkcjonować tylko przez trzy tygodnie.

Od 21 września do 23 października przestanie jeździć także dwukierunkowa „jedynka” i na miesiąc tramwaje całkowicie znikną z Bródna!

Normalny ruch tramwajów zostanie przywrócony dopiero na Wszystkich Świętych – od 24 października. Po tym święcie (od 2–3 listopada do 15 listopada) będzie miał miejsce trzeci etap remontu, na szczęście dla nas już praktycznie nieuciążliwy: remont pętli Annopol. Tramwaje będą wtedy jeździły do pętli Żerań Wschodni.

A co zyskamy dzięki temu gigantycznemu zamieszaniu? Tramwajarze zmodernizują przejazdy drogowe przez tory, wymienią kilka kilometrów torów, poprawią trakcję i układ zasilania, przebudują 34 platformy przystankowe (będą wydłużone i dostosowane do tramwajów niskopodłogowych, pojawią się rampy wjazdowe i płytki z wypustkami ostrzegającymi przed zbliżaniem się do krawędzi).

Jak zapewniają miejskie służby, tramwaje po remoncie pojadą „szybciej” – choć nie znaleźliśmy żadnej deklaracji, ile to „szybciej” ma być.

Wg najnowszych informacji roboty będą kosztowały 65 mln zł, z czego ponad 31 mln zł dofinansuje Unia Europejska.

 

Zdjęcie na górze: targowek.info

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

17 komentarzy na temat “Remont torów tramwajowych na Bródnie – wszystkie szczegóły

 • 25 sierpnia 2015 o godz. 07:13

  Wszędzie
  brakuje jakiejkolwiek informacji – jak będa jeździły autobusy jeżdżące Bartniczą ;)

 • 25 sierpnia 2015 o godz. 09:27

  Szkoda ze idioci nie zrobili tego w czasie wakacji kiedy jest Mniejszy ruch na drodze. Teraz żeby jeździć do pracy ludzie będą musieli kupić helikoptery BRAWO!!!

 • 25 sierpnia 2015 o godz. 09:43

  Gratuluję urzędnikom miejskim wspaniałej koordynacji robót z rozpoczęciem roku szkolnego i frezowaniem św. Wincentego. Dobra robota chłopaki!

 • 25 sierpnia 2015 o godz. 09:57

  Jak się wydostać z Bródna autem??? Tylko zapchana Trasa toruńska?? Nie będzie można przejechać autem do Żaby i dalej na Pragę??

 • 25 sierpnia 2015 o godz. 12:26

  Nie wiem co za idioci pracują w tych urzędach i za co dostają wynagrodzenie?!? Wystarczyłoby poczekać przynajmniej do zakończenia prac na Toruńskiej i już by było lepiej lub oczywiście przez wakacje przeprowadzić część prac, a tak z Bródna nie będzie się można wydostać. Dla mnie osobiście spowoduje to straty w bieznesie, ponieważ wynagrodzenie mam godzinowe, a teraz, żeby dotrzeć gdziekolwiek na czas będę potrzebowała dodatkowej godziny więcej na podróż niż zwykle!!! Chyba rozważę pozew przeciwko Urzędowi Gminy…

 • 25 sierpnia 2015 o godz. 12:39

  Czy skrzyżowanie Rembielińska, Kondratowicza, Bazylisńska będzie przejezdne dla samochodów???

 • 25 sierpnia 2015 o godz. 13:23

  1. dlaczego nie bedzie buspasa na odrowoza?
  2. jaki sens ma pchanie Z4 na wincentego w nieprzejezdnych godzinach szczytu? dlaczego nie moze pojechac jak 120?
  3. czy Z4 bedzie jezdzic tylko w jedna strone?

 • 25 sierpnia 2015 o godz. 14:42

  No właśnie, czy będzie buspas na Odrowąża? A jeśli nie, to dlaczego? I jeszcze jedno pytanko: co ile minut będzie kursowało 176?

 • 25 sierpnia 2015 o godz. 17:18

  Dlaczego ja tylko umiem narzekac i marudzic?

 • 25 sierpnia 2015 o godz. 18:16

  Przecież to normalne. Jak remonty to po wakacjach, jak kładziemy asfalt to w największy mrôz, jak remontuje mu ulice to pierw budujemy wysepki, które później niszczymy.

 • 25 sierpnia 2015 o godz. 19:01

  Nie napisali jeszcze kiedy będzie kolejne frezowanie Św. Wincentego. Pozostała część ma być zrobiona w dwóch etapach. Na szczęście będą to tylko weekendy. Więc jakoś to skumulowanie remontów da się przeżyć przez te dwa weekendy.

 • 25 sierpnia 2015 o godz. 20:23

  To jest granda i brak kompetencji urzędników. Wykonywać remonty w najgorszym okresie, gdy miasto organizuje się w ruchu po wakacjach. Proponuję tym, którzy zarabiają pieniądze w oparciu o swoje pojazdy – złóżmy pozew zbiorowy przeciwko miastu. Wyliczony straty i żądajmy odszkodowania. Reprezentacji podejmie się każda kancelaria. Jeżeli nie damy rady miastu, to złóżmy pozew zbiorowy przeciwko decyzyjnym urzędnikom. Umówmy zebranie w jakimś miejscu i czasie i przedyskutujmy problem. To nie jest prywatny folwark urzędników, gdzie mogą sobie pozwalać na bzdurne pomysły.

 • 26 sierpnia 2015 o godz. 09:40

  zgadzam się z Leo. może faktycznie rozważyć pozew zbiorowy przeciwko miastu. nie jest trudnym ustalenie i udokumentowanie utraty zarobków. może musimy się spotkać w jednym miejscu i czasie.

 • 26 sierpnia 2015 o godz. 17:14

  Ktos poleca od wrzesnia najlepszy dojazd do Dw Ganskiego w okoliocach godzinych 6:40 z Brodno Podgrodzie? Boje sie, ze 500 stanie w tak gigantycznym korku ze i na 8 nie dojade :/

 • 26 sierpnia 2015 o godz. 17:44

  @kuba

  527 ewentualnie 412 lub 512 do drugiej linii metra

  alternatywnie veturilo do zaby albo starzynskiego i tam w tramwaj.

  na 500 bym nie liczyl

 • 26 sierpnia 2015 o godz. 20:09

  Czy można tym skandalem zainteresować telewizję? Ta dzielnica stanie. Nie ma alternatywnej drogi przejazdu i dojazdu do szkół, przedszkoli. Jak urzędasy sobie te wyobrażają? Mieli 3 miesiące wakacje (już można było w czerwcu to zacząć, gdy dzieci mają w szkołach luz), aby się za to wziąć. Na naprawę Św. Wincentego też czas stracono. To się nadaje do prokuratora!

 • 27 sierpnia 2015 o godz. 08:57

  @coil i tak chyba będę musiał zrobić, dzięki za wskazówki. Juz sie boje tego września…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.