Kanapowa rewolucja w radzie dzielnicy | | targowek.info

Kanapowa rewolucja w radzie dzielnicy

Radni zdołali odwołać „niezatapialnego” przewodniczącego rady Targówka Zbigniewa Poczesnego. A to dopiero początek zamieszania „na szczytach” naszej dzielnicowej władzy.

 

Zbigniew Poczesny, szara eminencja nowego zarządu Targówka /fot. targowek.info
Zbigniew Poczesny (w środku) /fot. targowek.info

Tak jak wczoraj przewidywaliśmy, w poniedziałek wieczorem radni dzielnicy Targówek odwołali ze stanowiska wieloletniego przewodniczącego rady Zbigniewa Poczesnego (ex-PO, dziś niezależnego).

Stało się to na wniosek radnych Platformy Obywatelskiej, którym udało się rozbić rządzącą Targówkiem od niewiele ponad roku koalicję PiS-Spółdzielnia Bródno-Niezależni.

A dla ścisłości, PO znów przeciągnęła na swoją stronę owych „niezależnych” – czyli głównie swoje byłe koleżanki, skupione wokół radnej Danuty Winnickiej, które odeszły z PO razem z Poczesnym, ale potem się z nim rozstały i założyły własne ugrupowanie pod nazwą „Nasz Targówek”, w którym, na marginesie, zasiadają razem z byłym burmistrzem Grzegorzem Zawistowskim, tym samym którego, wspólnie z PiS, same odwołały w kwietniu ubiegłego roku…

Ufff…

Formalnym powodem odwołania Zbigniewa Poczesnego jest niekończąca się kuriozalna „afera tabletowa”, połączona z poważniejszymi zarzutami o celowe utrudnianie przez przewodniczącego pracy rady dzielnicy, polegające m.in. na ustalaniu porządku obrad bez zasięgania opinii wszystkich wiceprzewodniczących (z PO).

Posiedzenie Rady Targówka 4.04.2013 r. /fot. targowek.info
Posiedzenie Rady Targówka /fot. targowek.info

Po odwołaniu przewodniczącego stosunkiem głosów 13:12, poniedziałkowa sesja rady została przerwana do połowy przyszłego tygodnia – i wiele wskazuje na to, że wtedy czekają nas kolejne „rewolucyjne” zmiany.

Plotki na korytarzach urzędu przy ul. Kondratowicza głoszą, że PO może nagrodzić Danutę Winnicką i dać jej zwolniony fotel przewodniczącego rady dzielnicy. A potem, korzystając z odzyskanej minimalnej większości (i co za tym idzie władzy w dzielnicy) odwołać Sławomira Antonika ze stanowiska burmistrza Targówka i przywrócić na ten stołek, ta da!, Grzegorza Zawistowskiego.

Do wyborów samorządowych zostało nam jeszcze pół roku.

PRZECZYTAJ TEŻ:

40 komentarzy na temat “Kanapowa rewolucja w radzie dzielnicy

 • 27 maja 2014 o godz. 05:36

  czyli to co napisalem ” wujot napisał(a):

  26 maj 2014

  16:16

  Uważajcie, bo najbardziej prawdopodobny scenariusz to taki, że odwołają Poczesnego, powołają Dankie Winnicką (lenia i chorągiewkę z pierwszej ligi). Winnicka złoży wniosek o odwołania Burmistrza Antonika (to ten, który urzędasom kazał pracować a nie chodzić non stop na papieroski i kawki po pokojach) i uwaga !!! wróci kolejny leń, Zawistowski. Zawistowski należy do stowarzyszenia “Nasz targówek” w którego władzach jest Winnicka i nijaka Lilianna Lach.

 • 27 maja 2014 o godz. 07:16

  Zawistowski z PO to ten wspaniały który zastał Targówek murowany za zostawił drewniany? Boże uchowaj

 • 27 maja 2014 o godz. 07:17

  Wujot – prorok jaki czy co? :)

 • 27 maja 2014 o godz. 07:30

  ŚWIETNY WYNIK PO W WYBORACH EUROPEJSKICH,A TERAZ SUKCES W RADZIE DZIELNICY I SZANSE NA PRZYWRÓCENIE NORMALNOŚCI.
  DZIĘKUJEMY WAM MIESZKAŃCY TARGÓWKA :)

 • 27 maja 2014 o godz. 08:21

  Hahaha,

  powinno być:

  „napszUUUD! Plaftormomo!!!” i uśmiech ala licealista Bartoszewski pseudonim profesor.

  Tak naprawdę nie ma znaczenia kto u koryta wcina trociny! Samorząd to jest przedstawicielstwo. Jeśli demokratycznie wybrany skład Rady jest taki, to takie są wyniki wyborów i taki jest Targówek!
  I nie ma co płakać.
  Zawsze, jak się nie podoba można się przeprowadzić, może będzie lepiej … pod most, albo na wieś … O! Miasteczko Wilanów czeka! Już widzę pieknie witający baner: „Zamieszkaj w Lemingradzie!”
  Zupełnie inna sprawa, że zabawy w takie „wycinanki” są na poziomie samorządu szkolnego. Od ludzi mających aspiracje polityczne i niejaki obowiązek zachowań godnych i statecznych wymagać by się chciało więcej, niż tylko nieświadome praktyki z dzieł Niccolò di Bernardo dei Machiavelli’ego.

 • 27 maja 2014 o godz. 09:10

  oni wszyscy są warci siebie niestety :( tu trzeba by było im dać dożywotni zakaz zajmowania podobnych stanowisk i powołać nowych tylko gdzie tych nowych znaleźć?

 • 27 maja 2014 o godz. 09:12

  wzięli by się do roboty zamiast przepychać się ze stołków.

 • 27 maja 2014 o godz. 09:43

  HANS znowu jakiś bełkot,nie wiadomo o co chodzi,idź po receptę i wykup lekarstwa koniecznie i nie zaśmiecaj forum

 • 27 maja 2014 o godz. 10:16

  Proponuje, aby szanowna pani (świadomie napisane z małych liter z braku szacunku do tej kobiety) Winnicka udała się na emeryturę i przemyślała swoje „chorągiewkowe” zachowanie. Brak odpowiedzialności – do wyborów pozostało 3 miesiące!!!! Jak już się chce pokazać to może niech zacznie coś robić na Targówku, a nie dzieci mają stare place zabaw i syf!!!!!!!

 • 27 maja 2014 o godz. 13:15

  Widać POTRZEBNE STANOWISKO dla jakiegoś przygłupa po liceum, ktory latał usłużnie z ulotkami jakiegoś pasożyta wybierającego się do Brukseli. Takie są mechanizmy w PO. Nie liczy się służba społeczeństwu, tylko wspinanie do kasy, zwłaszcza jak mamy znajomych lub rodzinkę u koryta. Np . w gdkia rządzą gnoje po maturze i technikum rolniczym w zambrowie, przez co dróg jak na lekarstwo, a firmy budowlane doprowadzono do upadłości.

 • 27 maja 2014 o godz. 13:34

  do Oświecenie:widać potrzebne WYKSZTAŁCENIE I KWALIFIKACJE,też zrób tą maturę,też ukończ choć technikum rolnicze,to może ktoś z rodziny się ulituje i cię zatrudni,nawet jako operatora wideł do gnoju,he,he

 • 27 maja 2014 o godz. 13:43

  Szkoda,że tak się stało,ale na tym polega demokracja.Mam nadzieję,że Pan Poczesny dalej będzie pięknie służył mieszkańcom Zacisza.

 • 27 maja 2014 o godz. 13:53

  Podstawić Sławkowi taczke !

 • 27 maja 2014 o godz. 15:27

  @Anno, to z kim ty teraz jesteś z Poczesnym czy z Zawistowskim. Co innego mówisz na korytarzach, a co innego na forum. Gubię sie.

 • 27 maja 2014 o godz. 15:31

  no to niezle się platformersi bawią za nasze podatki.
  Przyjdzie Korwin, zrobimy porządek!

 • 27 maja 2014 o godz. 15:39

  hans dla ciebie odpowiedź:
  „Nie odpowiadaj głupiemu według jego głupoty, byś nie stał się jemu podobnym”

 • 27 maja 2014 o godz. 16:38

  lalalalaa ala lalalaa cała sala spiewa z nami spiewa i Anna i Hans z Warszawy, lala lala ala lala, spiewa Krzysztof i Wujot i dziadek z Zacisza, lala alla lalaallla aaaa aaaa alallla, spiewa z nami i Kasia i Ella:
  NIE DLA MICHAŁA KAMIŃSKIEGO BRUKSELLA ;))))))))))))))))))

 • 27 maja 2014 o godz. 17:51

  @tak kończą zdrajcy – no wpis super, na prawdę bombowy ;)

 • 27 maja 2014 o godz. 19:46

  Nareszcie coś się ruszyło bo w tym urzędzie same smutasy.Idzie chyba Nowe i młode rządzenie i tak trzymać.Zawistowski ma raczej większe doświadczenie niż jakiś tam Antonik.Poczesny już za długo tam siedzi może teraz spokojnie jechać na ryby lub na grzyby z Duczmanem bo się pojawiły.Widać że po Bemowie pora na Targówek Brawo.

 • 27 maja 2014 o godz. 20:46

  a cały przekręt pani W. zrobiła za pieniądze podatników… żenada…. ciekawe co jej obiecali w zamian za to że będzie za odwołanym przez siebie samą poprzednim burmistrzem…. więcej z tym będzie kłopotów na 4 mce przed wyborami niż to warte, to się Zawistowski narządzi… myslę że PO strzelilo sobie w kolano na maxa….

 • 27 maja 2014 o godz. 21:00

  Zawistowski,Antonik,czy pani Winnicka wszyscy oni są warci samych siebie.Dyrektorzy szkół,bibliotek,domów kultury ,przedszkoli nauczyciele z Targówka są przekabacani i zastraszani.Nawet ten zj….eb farbowany dyrektor PGR Bródno. Żenada trzeba by za nowymi , młodymi i energetycznymi a tacy są w naszej dzielnicy .

 • 27 maja 2014 o godz. 23:17

  dokladnie farba z pgr tylko kupczy resztkami ziemi

 • 27 maja 2014 o godz. 23:45

  ludzie zobaczcie sami: toż to wszystko platforma. to kłótnia w rodzinie. co nam do tego? Odwolajmy ich wszystkich na jesieni. Wybierzmy SLDe.

 • 28 maja 2014 o godz. 08:02

  miejsce sld jest tam gdzie gen. Jaruz.

 • 28 maja 2014 o godz. 09:51

  Krzysztof, dziś na korytarzach Urzędu Targówek, w sobotę wszystkim ssiesz przy piaskarni?

 • 28 maja 2014 o godz. 10:35

  no no no….niezły poziom intelektualny prezentuja nasi radni i urzędnicy w tych komentarzach. Trzeba się bedzie za was wziąść w jesiennych wyborach!

 • 28 maja 2014 o godz. 15:11

  Burmistrz Antonik to najlepszy burmistrz w historii Targówka,jak go odwołają to my tą zgraję darmozjadów odwołamy!

 • 28 maja 2014 o godz. 15:19

  pewne źródła mówią że pani Danuta podpisała się za tabletami…. a teraz raban o nie robi…

 • 28 maja 2014 o godz. 18:34

  Danuto Winnicka – odejdź już mamy Cię dosyć!!!!

 • 28 maja 2014 o godz. 19:03

  Ludzie, to zacznijcie głosowac na ludzi, a nie na partie. Bo i przysłowiowi Panstwo: Pani Winnicka i Pan Antonik i Pan Zawistowski i Pan Kaminski i Pan Soporowski i Pan zapomniałem nazwiska (co to po całym Targówku budował wille dla swoich kochanek – był taki), zapiszą sie do każdej zwycięskiej partii byle być u władzy.

 • 28 maja 2014 o godz. 19:12

  ale ten pan był najlepszym burmistrzem jakiego miała dzielnica

 • 28 maja 2014 o godz. 19:16

  „ten Pan” – to on był jeden w czterech wcieleniach? Którego masz na myśli? Napisz od razu o jego zasługach dla Gminy-Dzielnicy, skoro był najlepszy.

 • 28 maja 2014 o godz. 21:39

  Tonald Dusk:albo skończysz to albo ośmieszę publicznie,obiecuję

 • 29 maja 2014 o godz. 10:26

  szkoda Pana Poczesnego na prawdę szkoda

 • 29 maja 2014 o godz. 15:40

  @Marcin,
  ale czemu ma kończyć?
  Pewnie napisał pare słów prawdy o twoich przekretach w urzedzie?

 • 29 maja 2014 o godz. 15:41

  Mnie wycinacie, innych straszycie… takie wasze rządy? i się „Obywatelska” śmiecie jeszcze nazywać?! Wy nie obywatelska, ale antyobywatelska jestescie!

 • 29 maja 2014 o godz. 18:10

  Antonik to najlepszy Burmistrz jakiego miała ta dzielnica od wielu, wielu lat. Nie można głosować na konkretnych ludzi bo i tak wchodzą 1 z list partyjnych – taka ordynacja wyborcza. A jak ma wrócić zawistowski leń i obibok to osobiście wolę Antonika z jego przywarami. Dobrze, że sklerotyk Poczesny odszedł, z nim powinni odejść ludzie pokroju winnickiej. Niech przyjdą młodzi 3paro latkowie. Emeryci to wnuków!!!

 • 30 maja 2014 o godz. 11:17

  Najlepszym Burmistrzem jakiego miała Ta gmina, dzielnica był Andrzej Kobel . Można wiele pisać o nim gmina żyła. Jego prywatne życie to jego sprawa. A pan z ul Korzystnej niech zajmie się tym czym potrafi swoją firmą

 • 30 maja 2014 o godz. 12:03

  aaaaa Kobel Pan Kobel…..
  no skoro najlepszy, to uzasadnij to.

 • 30 maja 2014 o godz. 13:27

  Moje życie jest nudne, nie mam roboty bo mnie wylali za wynoszenie mydła i papieru. Zresztą i tak w moim rodzinnym mieście Pipowo, po likwidacji koleji białostockiej zamknięto i szalet miejski. Jak widać, co wyniosłem to moje, a pracę straciłbym i tak. Teraz trochę się kręcę przy spółdzielni, wynoszę kuwety po kotach z piwnic bloków, płuczę piasek, wącham i sprzedaję jako nowy, pod Św. Włodkiem. Dużo nie płacą, ale czasem coś jeszcze buchnę z piwnicy … Ostatnio, gwizdnąłem jakiemuś małolatowi tableta i teraz mam szancę czynić te wpisy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.