Kto projektuje publiczne budynki na Targówku? Architekt z Białegostoku, ciągle ten sam

10
Share

Nie mówimy, że to źle. Ale niewątpliwie dość zaskakujące.

 

Na pewno słyszeliście o dwóch najważniejszych dzielnicowych inwestycjach najbliższych lat: budowie szkoły i przedszkola na ul. Gilarskiej oraz budowie wielkiego domu komunalnego z przedszkolem na ul. Odrowąża.

My dorzucimy do tego jeszcze ostatni tak duży dzielnicowy projekt na Targówku: zbudowany 5 lat temu dom komunalny przy ul. Ossowskiego.

 

 

Co łączy te wszystkie budynki? Oczywiście publiczne pieniądze oraz przeznaczenie na potrzeby mieszkańców Targówka (o poziomie architektonicznym się nie wypowiadamy). Ale jest coś jeszcze: wszystkie te obiekty zaprojektowała ta sama osoba.

Tak się jakoś złożyło, że autorem projektów trzech najnowszych, bardzo ważnych budynków publicznych w naszej dzielnicy jest ten sam architekt (czy raczej architektka): pani Agnieszka Duda oraz jej Autorska Pracownia Projektowa.

Zaskakuje nie tylko seria projektowych zwycięstw, ale też to, że pani architekt generalnie nie ma związków z Targówkiem – jej pracownia mieści się odległym w Białymstoku, większość jej zrealizowanych inwestycji (przede wszystkim mieszkaniowych) też znajduje sie w jej rodzinnym mieście. A poza Białymstokiem głównie na naszym, warszawskim Targówku.

Przypadek? Podobno tak.

– Na projekty budynków publicznych przeprowadzane są konkursy. Prace są kodowane, komisja dowiaduje się, kogo konkretnie wybrała, dopiero po podjęciu decyzji. Najwyraźniej pani Agnieszka Duda i jej pracownia, skoro wygrali tyle konkursów, są po prostu dobrzy – mówi nam rzecznik dzielnicy Rafał Lasota.

Chcieliśmy zapytać też panią architekt Dudę skąd taka passa sukcesów małej pracowni projektowej z Białegostoku na Targówku w Warszawie, i jaki ma „patent” na projektowanie naszej dzielnicy. Niestety, choć minął już tydzień, nie dostaliśmy odpowiedzi na nasze pytania.

Więc nie pozostaje nam nic innego, jak trzymać kciuki za szybkie zbudowanie tych targówkowsko-białostockich inwestycji…

 

10
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx