Amsterdam na polu PGR - tak będzie wyglądać nowe wielkie osiedle | targowek.info

Amsterdam na polu PGR – tak będzie wyglądać nowe wielkie osiedle [WIZUALIZACJE]

Dom Development zbuduje na Targówku kawałek Holandii. Pokazujemy wizualizacje osiedla Amsterdam, które powstanie na polu przy ul. Samarytanka (niedaleko drzewa, o którego ocalenie właśnie walczą mieszkańcy).

 

Mamy już na warszawskim Targówku Osiedle Wilno (też budowane przez Dom Development), a teraz będziemy mieli inny zagraniczny akcent: Osiedle Amsterdam. O tym, że deweloper planuje tę inwestycję i już kupił wielką działkę na polu PGR (za 3,6 ha zapłacił 48,5 mln zł), pisaliśmy na targowek.info wielokrotnie – teraz znamy wszystkie szczegóły.

Łącznie na Osiedlu Amsterdam przy ul. Samarytanka w kilku etapach powstanie aż 7 bloków. Budowa pierwszego etapu – dwóch najmniejszych bloczków – właśnie się rozpoczęła i będzie trwała do czerwca 2018 roku. W pierwszym etapie powstaną 53 mieszkania o bardzo różnych metrażach: od 41-metrowych kawalerek po mierzący 111 m kw. 4-pokojowy apartament.

Z Amsterdamem, stolicą Holandii, zapewne skojarzył się deweloperowi płynący nieopodal inwestycji kanał Drewnowskiego. Dodatkowym elementem będą „holenderskie” murale na budynkach, stworzone przez artystę Mariusza Tarkawiana – na wizualizacjach widać m.in. namalowany na bloku wiatrak i charakterystyczne kamienice.

Poza tym Dom Development zachwala osiedle Amsterdam m.in. tak:

 • Inwestycja położona w kameralnej części Targówka Mieszkaniowego [po zabudowie całego pola już tak kameralnie nie będzie… – przyp. red.]
 • Tuż przy nowo wybudowanym [dla ścisłości 2 lata temu – przyp. red.] miejskim skwerze
 • Dzielnica z licznymi ścieżkami rowerowymi [acz w okolicy jest dosłownie tylko jedna ścieżka – przyp. red.]
 • Bliskość planowanej stacji II linii metra [oraz cmentarza – przyp. red.]
 • Rozbudowana sieć komunikacji miejskiej [która po otwarciu metra nie będzie już taka rozbudowana… – przyp. red.]
 • W okolicy liczne sklepy i centra handlowe, przychodnie, placówki rekreacyjne, szkoły i przedszkola
 • Nowoczesna architektura
 • Artystyczne elementy i detale
 • Liczne stanowiska rowerowe

Dom Development pokazał też wizualizacje osiedla Amsterdam. Ma ono wyglądać tak:

 

osiedla amsterdam warszawa

Wszystkie wizualizacje: Osiedle Amsterdam, ul. Samarytanka, Warszawa-Targówek / mat. Dom Development

 

Co jeszcze wkrótce powstanie w bezpośredniej okolicy osiedla Amsterdam? Kliknij i zobacz:
* osiedle Nowy Targówek firmy Atal
* osiedle wojskowe
* szkoła i przedszkole publiczne
* …i jest nadzieja, że pozostanie też drzewo – symbol tej części Targówka

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

41 komentarzy na temat “Amsterdam na polu PGR – tak będzie wyglądać nowe wielkie osiedle [WIZUALIZACJE]

 • 17 listopada 2016 o godz. 12:03

  Nazwa wielce trafiona, bo w godzinach szczytu do centrum będzie można dojechać tylko rowerem.
  A nie, zapomniałem, dojadą do Centrum Nowotrocką, poszerzoną Św. Wincentego i Mostem Krasińskiego.

 • 17 listopada 2016 o godz. 12:45

  Jeszcze kilka dogęszczeń blokowiskami i będzie Pekin :-)

 • 17 listopada 2016 o godz. 13:01

  „Rozbudowana sieć komunikacji miejskiej” dobre

  a skąd na wizualizacji tyle drzew?

 • 17 listopada 2016 o godz. 13:52

  OOO ILE ZIELENI ALE TO CHYBA ZACZERPNIETE Z TAMTEGO ROKU JAK JESZCZE BYŁA U NAS ZIELEŃ :) AMSTERDAM PIEKNE NOWE WSPANIALE OSIEDLE. JA BYM BARDZIEJ POINFORMOWAŁ PRZYSZŁYCH LOKATORÓW , ZEBY DO AUTOBUUSU LINII NR 500 JEZDZILI ALBO O 5 RANO ALBO W OGOLE :) SAMOCHOD RADZE SPRZEDAĆ :) NIE PRZYDA SIĘ NA TARGÓWKU BO KOREK BĘDZIE JUŻ NA OSIEDLU

 • 17 listopada 2016 o godz. 14:22

  A będzie jak stamtąd wyjechać?

 • 17 listopada 2016 o godz. 14:46

  Do mmm
  Kupiłam mieszkanie (świadomie), zdaniem innych na białołęckiej wsi Osiedle Regaty. Przepiękna okolica, bliskość kanału Królewskiego potęguje urok tego miejsca. Rozbudowana sieć komunikacji miejskiej w okolicy nowo powstającego Osiedla Amsterdam to słuszne określenie, proszę przejechać się w moje okolice, ocenić i wtedy wydać wyrok. Od 2 lat nie mieszkam na Targówku, ale dopóki mieszkałam nigdy nie narzekałam, a poruszam się komunikacją miejską na ilość linii autobusowych, poza tym pętla autobusowa jest parę kroków od Samarytanki/Korzona a osiedle tam właśnie powstaje.
  Ponadto- temat wielu drzew, osiedle na którym mieszkam również pobudował DD i jeśli raz jeszcze miałabym dokonać wyboru wybrałabym właśnie tego dewelopera! U nas osiedle powstało na polu a nasadzona zieleń odejmuje mowę, poza tym deweloper musi nasadzić drzewa i krzewy inaczej płaci wielką karę. 2 lata temu były małe krzaczki a po upływie czasu zieleń jest o wiele bardziej bujna, więc na wszystko potrzeba czasu. Ludzie cieszmy się życiem a nie bądźmy roszczeniowi! P.S. Zapraszam na Regaty dojazd linią 120 św. Wincentego do celu 25 min :)

 • 17 listopada 2016 o godz. 15:24

  ByleJakiNick
  Przez 2 lata się sporo zmieniło, do 500 rano trzeba zatrudnić dopychaczy, po południu nie lepiej. Korki są dzień w dzień. Trasę, którą w wakacje rano autobus pokonuje w 20 minut maks w ciągu reszty roku pokonuje w 45-50 minut. A odległość do pokonania jest śmieszna (mówię o trasie od pętli do dw. gdańskiego).
  Kolejne osiedle będzie chciało mieć wjazd na św. Wincentego. Będą się wpychać samochodami i korkować jeszcze bardziej już zatkaną ulicę. Bo już uwierzę, że ludzie którzy tam kupią tłumnie pobiegną do komunikacji miejskiej, ha ha ha, przeciez to autobusy robią korki, wcale nie samochody po jednej osobie w środku.
  Z pętli o której piszesz lada chwila zabiorą wszystkie autobusy, BO METRO.

  Czy naprawdę każdy kawałek trawnika trzeba zabudować?

 • 17 listopada 2016 o godz. 15:26

  cd.
  a jak zamierzają się zmieścić do takiej 5000-setki np.? Założę się, że zaraz będą krzyczeć o przystanek na przeciwko osiedla, bo za daleko będzie państwu chodzić na przystanek do cmentarza. A i tak się nie zmieszczą. Już na Żuromińskiej jest problem z miejscem w autobusie.

 • 17 listopada 2016 o godz. 15:45

  Jestem na Tgku bardzo często wiem co się dzieje. Drogi mmm deweloper reklamując nowe osiedle i pisząc o rozbudowanej sieci komunikacji miejskiej miał na myśli ilość linii a Ty się skupiasz jak na królewskim tronie na jednym ;)

 • 17 listopada 2016 o godz. 15:48

  P.S. Wszystkich linii z pętli askenazego nie zabiorą!

 • 17 listopada 2016 o godz. 16:00

  Nawet dodadzą takie linie jak 140, 340, E-7

 • 17 listopada 2016 o godz. 16:05

  ByleJakiNick
  no ogrom tych linii nie ma co
  może Tobie się wydaje ogrom bo masz całą jedną, ale pomyśl sobie ile ludzi mieszka na Bródnie, Zaciszu i Targówku a ile mamy tutaj linii i z jaką częstotliwością. Połączeń ani częstotliwości ich nie przybywa, wręcz przeciwnie, a mieszkanów przybędzie kilkanaście tysięcy. Gdzie oni mają się zmieścić?
  A na to co zabiorą akurat gucio będziemy mieć wpływ.
  Znakomity przykład? ul. Kasprowicza na Bielanach. Przed metrem było tam kilka linii jeżdżacych z przyzwoitą częstotliwością. Po uruchomieniu metra została z tego co wiem jedna (!) co pół godziny (chyba że coś się zmieniło ostatnio).

 • 17 listopada 2016 o godz. 16:25

  mmm metro też będzie na Bródnie :)

 • 17 listopada 2016 o godz. 16:30

  ByleJakiNick
  nie każdy pracuje tam gdzie to metro będzie prowadzić, a zresztą będzie za 5-6 lat planowo, a poślizg murowany, więc marna dla mnie pociecha.

 • 17 listopada 2016 o godz. 16:45

  Liczne sciezki rowerowe a konkretnie maly kawalek na Gilarskiej, ktorego lepiej jakby nie bylo.

  A co chodzi z licznymi stanowskami rowerowymi? Ktos wie?

  Rozbudowana komunikacja- jedna linia 512 jadaca naokolo.

  Kameralnie.

  Dowcipnisie z Amstertamu he he

 • 17 listopada 2016 o godz. 16:53

  Faktem jest że tak wielkie pole w centrum dzielnicy musiało zostać zabudowane, przy tym jak dalekich polach Białołęki deweloperzy zabudowują każdą kapustę.
  Jak spojrzałem na plan osiedla Atal i DD to układ budynków wydaje się sensowny a atutem będzie brak ogrodzenia.
  W porównaniu do osiedli na białołęce, odolanach czy bemowie tu zapowiada się na prawdę ciekawy kawałek miasta.
  Oczywiście władze miasta powinny zauważyć to i dostosować komunikację, poza swoim głównym tekstem że metro…
  Dodam tylko ze na DD ma być ok 600 mieszkań i ceny startują od 7400 co nie jest niską ceną

 • 17 listopada 2016 o godz. 17:13

  A co chodzi z licznymi stanowskami rowerowymi? Ktos wie?
  Oznacza, że zamiast trzymać swoje wigry 3 na balkonie, zastawiać korytarz klatki schodowej, bo nie masz komórki lokatorskiej (a na nowo powstającym osiedlu będzie ograniczona ilość) to deweloper wymyślił cosik takiego jak stanowiska przed klatką :) może być to łatwy kąsek dla okolicznych kolekcjonerów, nawet u nas na strzeżonym pod osłona nocy wynoszą dwa kółka… ale dziadki leśne po obchodzie zazwyczaj śpią w swojej budzie.

 • 17 listopada 2016 o godz. 18:37

  do @Bylejakinick: Regaty to nie wieś białołęcka, tylko Kobiałka, tak się nazywa ta okolica. I gdzie ta wasza zieleń, wokół gołe pole, kilka iglaczków, 5m kw. trawnika za szlabanem. A wkrótce wytną wszystkie drzewa nad kanałem żerańskim.

 • 17 listopada 2016 o godz. 18:59

  Do Społeck brak zieleni na Kobiałce? hehehehhehe dowcip dnia a wjechałeś za każdy szlaban, że wydajesz opinie? Jeździłeś rowerem po okolicy? A jak wytną drzewa to inwestor nasadzi nowe.

 • 17 listopada 2016 o godz. 21:04

  na Ursusie na terenach fabryki traktorów ma powstać w ciągu 10 -15 lat ponad 30 tys. mieszkań, jest 60 hektarów do zagospodarowania, na Powązkowskiej już powstało ponad 4000 tys. mieszkań w ciągu kilku lat, na Mordorze dalej budują. Wszystko zabudują.
  Niestety jak chcesz mieć spokój oraz ciszę, to tylko za miastem.

 • 17 listopada 2016 o godz. 23:52

  W prawdziwym Amstedramie to terenów zielonych nikt nie zabudowywuje. Mamy tam pola nawet blisko centrum miasta. To tylko w Polsce mamy taka dzicz i upadek planowania.

 • 18 listopada 2016 o godz. 09:59

  DO MMM: JEDYNY KTORY MYSLI :) TO JUZ NIE BEDA KORKI. TO BEDA PO PROSTU NIEPRZEJEZDNE ULICE :) DOJDZIE 500 NOWYCH MIESZKAŃCÓW A 500 NIE PRZEDŁUŻA :) JUZ TERAZ OD 5:45 DO 10 TRZEBA WCHODZIC NA CHAMA BO INACZEJ TRZEBA CZEKAC NA KOLEJNĄ. A W KOLEJNEJ TO SAMO HAHAHAHA
  TARGÓWEK UMARŁ ….

 • 18 listopada 2016 o godz. 13:18

  Ciemna masa słoikowa i tak kupi, lub gangsterka w celu przeprania kaski…

 • 18 listopada 2016 o godz. 15:18

  ZAFAJDANY kup se maść na ból d***! kto wogóle powiedział, że nowi mieszkańcy będą wsiadać do 500
  i wyjeżdzać autami wprost na św. wincentego, a może będą jechać w prawo??? Jeszcze nie pobudowali, jeszcze ludzie nie mieszkają, a ci już się rzucają!!! chory naród!!! wszystko widzicie przez pryzmat ZAZDROŚCI I NIENAWIŚCI, że kogoś stać, że ktoś coś ma, że np. ciężko pracuje, aby mieć na ratę. Większość tu szczekających pewnie mieszka u mamusi a innym zazdrości.

 • 18 listopada 2016 o godz. 16:17

  robisz u developera? to zaperydalaj, taki twój marny los…

 • 18 listopada 2016 o godz. 16:21

  Do Gucio
  Mylisz sie i to bardzo. Nikt tu nie pała nienawiścią do tych ludzi, co najwyżej mogę im współczuć głupoty nabierania się na bajki deweloperów.
  Uważasz ze nie będą ładować sie w korki powiększając je jeszcze bardziej ? To mylisz się.
  Poza tym uważasz, ze jak ktoś kupił nie od dewelopera to znaczy, ze dostał? Wyobraź sobie ze istnieje coś takiego jak rynek wtórny. I na swoje raty pracujemy nie lżej niż oni. Także nie pluj jadem i uważaj żeby sie w język nie ugryźć.

 • 18 listopada 2016 o godz. 16:48

  ładne rysuneczki, ale ktoś zapomniał domalować tam samochodów, stojących wszędzie. na tych wszystkich obrazkach widać ze trzy sztuki. no chyba że miejsce garażowe obowiązkowe, jak balkon, razem w pakiecie.

 • 19 listopada 2016 o godz. 19:23

  Hmm. Jedna rzecz mnie zastanawia. Przez lata pole PGR stało odłogiem z symbolicznym drzewem, o które teraz prowadzona jest batalia i jakoś nie słyszałem o wielkich akcjach typu „posadźmy drzewa na polu PGR”, „stwórzmy nowy park na polu PGR”, itp. Ludziom nie przeszkadzała pusta przestrzeń z trawą, bo mieli gdzie wychodzić z psami. Teraz na terenie powstanie szereg bloków, a deweloperzy nasadzą pewnie dookoła nich sporo drzew i jest wielki zgiełk. Ludzie, trzeba było działać zanim działki zostały sprzedane pod zabudowę.

 • 22 listopada 2016 o godz. 20:17

  Dobrze, że wreszcie coś na polu budują. Mieszkam tu całe życie i kupiłam mieszkanie od dewelopera z działki obok. Wolę sensownie zagospodarowaną przestrzeń z blokami i wreszcie nową szkołą niż pole, na którym i tak nikt po swoich ukochanych pieskach nie sprząta.

 • 22 listopada 2016 o godz. 20:18

  Zresztą co Wy macie do bloków jak cały nasz TGK to właśnie bloki.

 • 24 listopada 2016 o godz. 11:20

  do SA
  nie do bloków a do budowania ich gdzie popadnie bez żadnej infrastruktury! A szkoły, przedszkola, przychodnie, drogi, komunikacja miejska?! Ci ludzie będą z tego wszystkiego chcieli korzystać, a już teraz jest tragicznie! Będą tylko większe korki, kolejki i uczenie się na trzy zmiany.
  Deweloper jest cwany, on sprzeda i zarobi, gucio go obchodzi, że resztę kosztów poniesie dzielnica i mieszkańcy, tracąc czas w korkach i kolejkach. Niech się dokładają do infrasktuktury!
  Nie da się? Jakoś stację Wilno dało się zbudować!
  A poza tym jak już chcemy już tacy poprawni, gdzie TGK to tylko bloki? chyba kiepsko znasz dzielnicę.
  Poza tym, czy wszędzie musi być tylko beton? Powoli robi się tutaj gorzej niż na Ursynowie, a co z terenami rekreacyjnymi? O tym nikt nie myśli!

 • 24 listopada 2016 o godz. 19:34

  „Zresztą co Wy macie do bloków jak cały nasz TGK to właśnie bloki.” – no nie cały, większość terenów stanowią skwery pomiędzy blokami i parki. I niestety w nowej mieszkaniówce tego nie będzie. Powstanie betonowy wygon z ciemnymi podwórkami zabudowany szczelnie niczym przedwojenne żydowskie getto. Tak się teraz buduje w Polsce.

 • 24 listopada 2016 o godz. 19:35

  I jeszcze te absurdalne wizualizacje z łąką przed blokiem albo jakiś laskiem. To powinno być wrecz ustawowo zakazane, bo jest to zwykłe oszustwo. W tych miejscach wyrosną takie same bloki, a ich mieszkańcy bedą wam z 6 metrów (okna 3 metry od krawędzi działki) do mieszkań zaglądać….

 • 29 listopada 2016 o godz. 00:18

  Zagęszczają Bródno – zamiast zrobić tam piekny park, znowu wciskaja Bloki- Skandal. Mrowisko – PEKIN itp. Developerzy to miliarderzy – najlepsze zyski z budowy domów. To w naszym kraju niestety. Powinni miec ograniczone zyski. Tłoczno, śmierdząco od spalin, na chodnikach samochody, gęsto od ludzi. Koszmarne zycie. iedys na Brodnie było spokojne zycie i duze podwórka. Teraz Antonik ze swoimi przybocznymi wprowadza samochody na nasze podwórka i pod nos. Nie mamy juz ławek , nie czujemy sie bezpieczni na chodnikach – samochody jezdzą po głowie. Zamiast budowac pietrowe parkingi budują domy i sprowadzają kolejne samochody – raczej graty, stare poniemieckie trupy. Fe! Osiedle nowotworów płuc, witamy nowe trupy- cmentarz blisko

 • 29 listopada 2016 o godz. 00:23

  Ratujcie choc to jedno drzewo. Trzeba było walczyc o park na tym miejscu. Gdzie włodarze? Im chodzi o kaskę z czynszów. A nie o spokój mieszkanców. WProwadzają nowy szrot na nasze piękne puste pole. Było chwilę spokoju w tym miejscu. Biegające psy to był piękny widok, a teraz bedzieci mieli smród benzyny i szrot i mrowisko ludzi

 • 29 listopada 2016 o godz. 00:29

  Taaak, spokojne pola to juz historia. Było tu kiedys pięknie. Teraz masakra. Ktoś bezczelnie pokazuje jak zniszczyć zielone życie i mówić ze to piękne. Co za bezczelność. Tłok sie robi jak na Ursynowie. Holandia to tulipany i rowery a tu smród starych samochodów. Burmistrz dzielnicy – do lochu. Chcemy zyc tu spokojnie a nie jak w mrowisku!

 • 11 kwietnia 2017 o godz. 11:38

  Witam
  Jezeli ktos kupil mieszkanie 3 pokojowe na 1 pietrze w inwestycji amsterdam to bardzo prosze o kontakt, osoba prywatna: sloneczko__79@interia.pl

 • 26 kwietnia 2017 o godz. 00:46

  Jeśli chodzi o mieszkanie 62 m na południe, to nikt go nie kupił. Developer będzie w nim miał zrobione mieszkanie pokazowe na okres sprzedaży kolejnych etapów.

 • 9 maja 2017 o godz. 17:40

  No tak mieszkanie pokazowe musi byc..
  Polowalam na mieszkanie 63 m z tarasem 12 m ale sie sprzedalo chyba..

 • 10 maja 2017 o godz. 11:03

  jest tylko 2 pietro na mieszkanie 62,65m2

 • 10 maja 2017 o godz. 11:04

  czy jest forum osiedle amsterdam warszawa?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.