Błyskawiczna zmiana! Autobus 327 pojedzie aż do Powązek

42
Share

Urzędnicy ZTM biją rekordy czasu reakcji – i to w jak najbardziej pozytywnym znaczeniu.

To prawdopodobnie rekord Warszawy wszech czasów: zaledwie 10 dni zajęło Zarządowi Transportu Miejskiego podjęcie decyzji o znacznym wydłużeniu trasy autobusu 327. I jest to decyzja bardzo dobra.

Przypomnijmy, że linia 327 pojawiła się na ulicach Targówka 18 marca, jako reakcja na sytuację komunikacyjną dzielnicy po zamknięciu ulicy Kondratowicza. Autobus kursujący ulicami Głębocką i św. Wincentego (pomiędzy Atrium Targówek i Rondem Żaba) był z pewnością krokiem w dobrym kierunku – ale zdecydowanie nie idealnym rozwiązaniem.

ZTM tłumaczył wtedy, że trasa linii została tak przygotowana, aby ułatwić dojazd do ronda Żaba i przesiadek do tramwajów. Ale tramwaje (i autobus 500) na rondzie Żaba są już tak zatłoczone, że mało kogo interesowała taka przesiadka.

Mieszkańcy, m.in. w licznych komentarzach pod artykułami na targowek.info, zaczęli domagać się wydłużenia trasy 327 na drugą stronę Wisły – przynajmniej do stacji metra przy Dworcu Gdańskim, a najlepiej do Ronda Babka (Radosława) obok centrum handlowego Arkadia.

I ZTM te prośby… wysłuchało.

Już od poniedziałku 1 kwietnia 2019 r. linia nr 327 zostanie połączona z linią 380 (do tej pory łączącą Arkadię i Powązki Wojskowe). Na autobusach pozostanie numer 327, a pojazdy pojadą wydłużoną trasą:

CH TARGÓWEK – Głębocka – św. Wincentego – rondo Żaba – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Rondo Radosława/Arkadia – Okopowa – Powązkowska – POWĄZKI-CM. WOJSKOWY

To bardzo dobra wiadomość. Dzięki temu mieszkańcy Bródna-Podgrodzie i osiedla „Zielone Zacisze” będą mieli łatwiejszy dojazd do I linii metra i tramwajów w centrum Warszawy, a równocześnie tramwaje i inne autobusy jadące przez rondo Żaba zostaną nieco odciążone.

Lecz żeby nie było za pięknie: częstotliwość kursowania 327 na wydłużonej trasie nie zmieni się. Autobusy będą jeździły tylko w godzinach szczytu (w godzinach 6.00–9.30 i 14.00–20.00) co 15 minut.

Jak wam podoba się ta zmiana? Zachęcamy do komentowania pod artykułem. Pamiętajcie, że komentarze na targowek.info czytają też w ZTM :)

zdjęcie na górze: archiwum/ZTM

42
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx